KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14314075
nr 1431 4075
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Signerad, daterad Mariedal, 1969. Akvarell, 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 15 november 2021
kl 19:10:06
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Gunnar Brusewitz
Läs mer om Gunnar Brusewitz